Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

pa
29
2019

Podziękowania

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

pa
28
2019

Kolejny CURIErek

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

pa
23
2019

Nagradzamy 100% frekwencję

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

We wtorek 22 października wręczyliśmy nagrody za stuprocentową frekwencję we wrześniu 2019 r.
Tym razem w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski 64 uczniów otrzymało wyróżnienie w postaci BONU na jednorazowe zwolnienie z nieprzygotowania do lekcji. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!!!
Cieszymy się, że Wasza frekwencja we wrześniu byłą taka wysoka!!!


 

pa
23
2019

Mistrzostwa Chorzowa w piłce ręcznej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

We wtorek 22 października 2019 reprezentacja naszej szkoły w składzie: Katarzyna Nawrocka, Julia Chlibkiewicz, Patrycja Kałwa, Paulina Pietrzyńska, Paulina Rendchen, Oliwia Handzlik, Emilia Mońka, Wiktoria Gawenda, Patrycja Malona, Justyna Nowak, Aleksandra Sobek, Maja Szymańska, Wiktoria Kubas wywalczyła w piłce ręcznej III miejsce wśród szkół średnich Chorzowa.

 

Serdecznie gratulujemy!

pa
18
2019

Pożegnanie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

 

W czwartek  17 października 2019 roku zmarła Pani Profesor Jadwiga Fabiś. Urodziła się 30 września 1945 roku w Chorzowie. W 1963 roku ukończyła Liceum Pedagogiczne i zdała egzamin dojrzałości. Po maturze kontynuowała edukację w Studium Nauczycielskim, zdobywając kwalifikacje do prowadzenia zajęć z biologii i wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Już jako czynny nauczyciel ukończyła studia wyższe z zakresu pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Pracę rozpoczęła w szkole podstawowej nr 32 w Chorzowie Batorym, kontynuowała ją w Szkole Podstawowej nr 28 w Chorzowie Starym, gdzie pełniła funkcję zastępcy dyrektora. W latach 1971-1975 była dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 11. Od 1975 roku przez 20 lat pracowała w Szkole Podstawowej nr 27. W kwietniu 1995 została nauczycielem bibliotekarzem w naszym liceum. Oprócz starań o powiększenie księgozbioru oraz popularyzację czytelnictwa przez 11 lat aktywnie włączała się w realizację wielu szkolnych imprez i przedsięwzięć. Jej doświadczenie pedagogiczne, którym chętnie się dzieliła, oraz osobowość pozwoliły wykreować w bibliotece szkolnej przestrzeń przyjazną uczniom, w której mogli znaleźć pomoc, wsparcie i życzliwe zainteresowanie.

Za ofiarną pracę pedagogiczną, nauczycielską oraz administracyjną Pani Profesor Jadwiga Fabiś została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką ZNP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Kuratora Oświaty i Ministra Edukacji Narodowej.

Pani Profesor Jadwiga Fabiś pozostanie w pamięci wielu roczników absolwentów oraz nauczycieli naszego liceum. W imieniu społeczności Curie jej synom wraz z rodzinami oraz przyjaciołom i znajomym składamy wyrazy współczucia.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 19 października o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Jadwigi  Śląskiej w Chorzowie.

pa
18
2019

Wycieczka narciarsko-snowboardowa

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Wszystkich chętnych zapraszamy na obóz narciarsko - snowboardowy w Austrii.

Szczegółowych informacji udziela p. Michał Pella

pa
18
2019

XV Rajd Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

XV Rajd "CURIE" za nami. W tym roku szlaki zawiodły nas aż na Skrzyczne 1257 m n.p.m. Weseli i pełni sił wyruszyliśmy autokarem do Szczyrku, gdzie pod bacznym okiem opiekunów p. Agnieszki Pelli, p. Agnieszki Burdzik oraz p. Michała Pelli ruszyliśmy żółtym szlakiem w kierunku Małego Skrzycznego 1211 m n.p.m. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Później już grzbietem przeszliśmy na Skrzyczne, gdzie mogliśmy odpocząć, czymś się posilić oraz napawać się wspaniałymi widokami. Po godzinnej przerwie rozpoczęliśmy zejście. Tym razem trasa wiodła zielonym szlakiem, który zaprowadził nas do centrum Szczyrku. Tam mogliśmy napić się kawy lub herbaty, albo zjeść małe co nieco w miejscowych kawiarniach lub restauracjach. Zdjęcia, które zamieszczamy to kolejny dowód na to, że na XV Rajdzie Curie było super!!!
Serdecznie zapraszamy na kolejny rajd, który odbędzie się na wiosnę... Może tym razem z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.


PS.
Obiecujemy, że trasa będzie łatwiejsza :)

https://www.facebook.com/4.lo.chorzow/posts/2842426912435478


 


Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\