Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj568
mod_vvisit_counterWczoraj584
mod_vvisit_counterObecny tydzień1152
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień3639
mod_vvisit_counterObecny miesiąc18943
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc35657
mod_vvisit_counterW sumie2058660

We have: 47 guests online
Twoje IP: 107.22.8.81
 , 
Dzisiaj: Lip 25, 2017
Logowanie

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

mar
22
2017

Monika Hojnisz Mistrzynią Polski

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Nasza absolwentka Monika Hojnisz sięgnęła po trzeci w swojej karierze złoty medal Mistrzostw Polski. W pierwszej konkurencji mistrzostw kraju odbywających się w Jakuszycach, czyli biegu ze startu wspólnego kobiet na 15 km, była bezkonkurencyjna. Na dziewiątym miejscu bieg ukończyła siostra Moniki - Patrycja, również absolwentka naszego liceum. W biegu pościgowym Monika Hojnisz wywalczyła srebro.

Serdecznie gratulujemy siostrom Hojnisz udanego startu i życzymy kolejnych sukcesów w następnych konkurencjach Mistrzostw Polski

Żródło: Biathlon.com.pl

mar
21
2017

Dni Języków Obcych

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W dniach 21.03. - 24.03. w naszej szkole odbywają się Dni Języków Obcych.

Oto ich harmonogram:

 

WTOREK 21.03.

9.25 – 11.05. - Wykład „Reklama w nauczaniu języka włoskiego”

10.20 – 11.05 - Konkurs Champion of English dla uczniów IV LO

 

ŚRODA 22.03.

10.20 – Finał Dyktanda Języka Włoskiego

13.15 – Finał Dyktanda Języka Angielskiego (sala 24)

14.50 - Konkurs wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych


CZWARTEK 23.03.

9.20 – Konkurs języka hiszpańskiego

Konkurs języka francuskiego

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

10.35 – 11.25 IMPREZA DLA UCZNIÓW WSZYSTKICH KLAS W AULI. W programie piosenki, łamańce językowe, quiz wiedzy o krajach anglo-, francusko-, włosko-, hiszpańsko- i niemiecko-języcznych.

13.05 – Dyktando Języka Niemieckiego

 

PIĄTEK 24.03.

10.00 – Konkurs Champion of English dla Gimnazjalistów

 

mar
17
2017

Gwara w CHCK-u

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Było o krupniokach, pasji do muzyki, ale nie zabrakło też improwizacji w utworach wykonanych przez tegorocznych finalistów XXVI Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej. Pomysł na ów konkurs zrodził się w naszym liceum, a organizatorem jest Grzegorz Zarzycki. W eliminacjach, które odbywały się Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Chorzowie i Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie wyłoniono dwudziestu finalistów  - uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego Górnego Śląska, którzy recytowali teksty po śląsku w Chorzowskim Centrum Kultury.

Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych klas I - III zajęła Joanna Mardaus ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu, drugie Julia Maciejewska również ze Szkoły Podstawowej z Bierunia, a trzecie - Jakub Łydko ze Szkoły Podstawowej w Imielinie. Wyróżnione zostały Emilia Stankiewicz i Patrycja Szala. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV - VI pierwsze miejsce zajęła Julia Kobiór ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu, drugie – Nicolas Brewczyk także z tej szkoły, a trzecie –Paulina Franik z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich. Wyróżnienia otrzymały Zuzanna Siodłok oraz Martyna Kubica. W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Łukasz Kukuczka z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Istebnej, drugie- Maciej Ogrocki z II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim, a trzecie – Kacper Legierski z Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Istebnej, a wyróżniona została Martyna Rozmiarek.

Uczestnicy recytowali teksty Marka Szołtyska, Anny Strączek, ale wielu z nich zaprezentowało też teksty własne.

W jury zasiedli: jako przewodnicząca dr hab. Danuta Krzyżyk, prof. dr hab. Helena Synowiec, mgr Halina Pisarek oraz prof. dr hab. Dariusz Rott.

Wszystkich finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy!

Olga Klimczyk

GALERIA ZDJĘĆ

mar
17
2017

Curie dla Lenki

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

14 marca uczniowie klasy IIa zorganizowali akcję pomocy dla podopiecznej Fundacji „Iskierka” Leny Nawrockiej – zbierali makulaturę, koreczki, puszki, a także sprzedawali własnoręcznie upieczone ciasta, pizzę i popcorn. Wolontariuszom udało się zgromadzić i sprzedać aż 45 kg makulatury i 21 kg koreczków. Podczas całej akcji społeczność Curie zebrała 422, 80 na leczenie i rehabilitację Lenki. Możemy jeszcze powiększyć tę kwotę przekazując na konto Lenki 1% podatku – informacje na ten temat u uczniów klasy IIa.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i empatię Uśmiech

mar
14
2017

Zumba w Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Młodzieżowa Rada Miasta w ramach pierwszego dnia wiosny organizuje w naszej szkole darmowe zajęcia zumby.  Odbędą się one 20 marca o godzinie 16.00. Zajęcia będą prowadzone przez Michała Segeta instruktora z Mfit Studio Fitness w Rudzie Śląskiej. Ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego.

mar
07
2017

Mistrzostwa Europy w szpadzie juniorów młodszych

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Ostatni tydzień  Agata Knapik spędziła w bułgarskiej miejscowości Płowdiw gdzie rozegrane zostały  Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w szpadzie (28.02-05.03.2017 r.). W turnieju drużynowym Agata wraz z trzema pozostałymi zawodniczkami reprezentującymi nasz kraj wywalczyły 10 miejsce, pozostawiając za plecami min. reprezentacje Republiki Czeskiej, Izraela, Szwajcarii, Belgii, Szwecji, Białorusi, Finlandii, Holandii, Grecji czy Bułgarii.

lut
28
2017

Warsztaty językowe w klasie 3 B

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek klasa 3 B uczestniczyła w warsztatach języka hiszpańskiego przeprowadzonych przez nauczyciela z Hiszpanii. Pani María de los Ángeles Pérez García przedstawiła nam Gran Canarię – wyspę, z której pochodzi oraz zachęciła uczniów do udziału w zabawach językowych doskonalących umiejętności językowe naszych licealistów.

Partnerzy

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

Poczta e-mail