Spotkajmy się w Curie

 

NASZ KANAŁ:

Certyfikaty

 

 

 

Licznik odwiedzin:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj232
mod_vvisit_counterWczoraj470
mod_vvisit_counterObecny tydzień3091
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień8212
mod_vvisit_counterObecny miesiąc16344
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc29270
mod_vvisit_counterW sumie2730497

We have: 54 guests online
Twoje IP: 107.21.16.70
 , 
Dzisiaj: Sty 19, 2019
Logowanie

Poczta e-mail

BIP

Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

pa
15
2018

XIV Rajd Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

28 września 2018 roku silna ekipa uczniów naszej szkoły wzięła udział w XIV Rajdzie Curie. Podczas malowniczej trasy wiodącej szlakiem z Wisły Dziechcinki przez Soszów do Wisły Centrum dopisywała nam nie tylko przepiękna pogoda ale i dobre humory.
Dziękujemy wszystkim za udział.
Zapraszamy na kolejny wiosenny Rajd Curie.

pa
07
2018

Panel "Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W piątek 5 października  grupa uczniów naszego liceum wzięła udział w panelu edukacyjnym ,,Rok 1918 w Polsce i na Górnym Śląsku”, który odbył się w katowickim Kinoteatrze ,,Rialto”. Uczniowie obejrzeli film „Szlakiem Powstań Śląskich” w reżyserii Aleksandry Fudali. Następnie wysłuchali panelu edukacyjnego, w którym wzięli udział: prof. Ryszard Kaczmarek, prof. Andrzej Chwalaba i dr. Marcin Jarząbek.

pa
01
2018

Dni Otwarte Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W Europejskim Dniu Języków Obcych młodzież naszego liceum uczestniczyła w wykładach oraz warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Dni Otwartych Wydziału Filologicznego w Sosnowcu. Na początku licealiści uczestniczyli w wykładzie w języku angielskim dr. hab. Leszka Dronga „Do we even realize why we communicate? 9 common needs and purposes of communication”. Następnie dr Ewa Śmiłek oraz mgr Magdalena Sędek przedstawiły w niezwykle ciekawy sposób temat „Tauromachia, czyli byk na arenie hiszpańskiej kultury i języka”.  Wykład był okazją do poznania wielu wyrażeń idiomatycznych i słów powiązanych z tematem hiszpańskiej corridy. Całość zakończyła się konkursem, w którym pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący naszą szkołę w składzie Dawid Bzura z 2 c oraz Olivier Halama z 1 c. Na zakończenie mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach poświęconych wymowie języka szwedzkiego oraz ciekawostek z nim związanych pt. „Szwedzki – z czym się to je? Köttbullar czy surströmming" poprowadzonych przez mgr. Adama Wojtczaka.

Źródło:us.edu.pl Źródło:us.edu.pl
wrz
27
2018

Żywa biblioteka

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Trzecia edycja "Żywej biblioteki", organizowanej przez absolwentkę naszego liceum panią Aleksandrę Zdaniewicz, odbyła się w Chorzowskim Centrum Kultury w ramach akcji "Wolność czytania" 20 września 2018 r.

Żywa biblioteka to wydarzenie, które ma umożliwić kontakt z ciekawymi osobami - żywymi książkami - i pozwolić na przeprowadzenie dialogu w kameralnej atmosferze.

Po raz kolejny nasi uczniowie zaangażowali się w wydarzenie, co zostało docenione przez organizatorów. Dziękujemy i gratulujemy!

wrz
27
2018

CURIErek. Drugi sezon czas zacząć!

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

wrz
11
2018

Spotkanie z absolwentkami

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Siedem absolwentek naszego liceum, które przystąpiły do egzaminu dojrzałości w 1953 roku spotkało się aby świętować  65. rocznicę tamtego wydarzenia.

Czas spędzony w tak zacnym towarzystwie był okazją do wysłuchania ciekawych wspomnień i przekazania informacji o współczesnych realiach naszej szkoły. Z wszystkimi absolwentami i uczniami Curie dzielę się radością tych niezapomnianych chwil.  Dziękując uczestniczkom spotkania za piękne kultywowanie historii naszego liceum życzę kolejnych maturalnych rocznic przeżywanych w pogodzie ducha i zdrowiu.

Roman Herrmann

 

sie
27
2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W poniedziałek 3 września o godzinie 8.00 w parafii pw. św. Antoniego z Padwy zostanie odprawiona msza. św. inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

Uczniowie klas drugich i trzecich rozpoczną rok szkolny spotkaniem w auli o godzinie 9.00, zaś rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych odbędzie się  o godzinie 10. 30.

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

\