Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

lis
30
2020

Konkurs fotograficzny

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Ogłaszam szkolny konkurs fotograficzny „Świąteczna książka”. Zadaniem konkursowym jest zrobienie dowolnego świątecznego zdjęcia, którego bohaterem będzie książka (np. z książką, którą polecacie na święta, albo w świątecznej scenerii). Bądźcie kreatywni!

Zdjęcia proszę przesyłać na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 13 grudnia. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami oraz publikacją w mediach społecznościowych naszej szkoły.

Beata Wróblewska

lis
10
2020

Narodowe Święto Niepodległości

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Wirtualna akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

lis
03
2020

Erasmus Days w Curie

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

16 października br. obchodziliśmy Dni programu Erasmus+ w naszym Liceum. W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy realizację projektu KA229 „Podstawy autonomii uczniów w myśleniu i działaniu” we współpracy ze szkołami z Turcji, Grecji, Włoch i Północnej Macedonii. Niestety z powodu pandemii wizyty w ramach programu w szkołach partnerskich są obecnie zawieszone. Nie przeszkodziło nam to jednak w przesłaniu krótkich filmów z pozdrowieniami naszym partnerom. Rozstrzygnęliśmy również konkursy na hasło reklamujące naukę języków obcych oraz zdjęcie prezentujące pomysł na idealny projekt europejski. W pierwszej kategorii zwyciężyły Oliwia Siwek z klasy 2cp oraz Dorota Cyganek z klasy 2bp, natomiast w drugim konkursie wyróżnienie zdobyła Natalia Warzecha z 2cp. Serdecznie gratulujemy!

 

Zobacz FILM

 

 

pa
29
2020

Upoluj swoją książkę

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Biblioteka szkolna przystąpiła do projektu „Upoluj swoją książkę”, który potrwa od 2 do 30 listopada. Dzięki tej akcji uczniowie będą mieli okazję za darmo przeczytać 12 bestsellerowych książek w formie e-booków lub posłuchać audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na plakacie, który znajduje się poniżej. Po zeskanowaniu kodu za pomocą smartfona, każdy czytelnik otrzyma dostęp do książek. Dodatkowo każdy uczestnik akcji może zaprosić pięciu znajomych!

Zapraszamy!

 

 

 

pa
26
2020

Upoluj swoją książkę. Zostań ambasadorem akcji!

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

Po raz kolejny nasza szkołą bierze udział w projekcie „Upoluj swoją książkę”. Ta ogólnopolska akcja czytelnicza, która ma charakter bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków poszukuje ambasadorów wśród uczniów szkół, które zakwalifikowały się do tej akcji. Do 28 października należy zgłosić się po darmową koszulkę z kodem dającym dostęp do 12 książkowych bestsellerów. Koszulki dostanie 1000 osób, które w najciekawszy sposób opiszą, jak będą promowały akcję w swojej szkole! Szczegóły TUTAJ

 

pa
16
2020

Rusza nowy sezon CURIErka

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

pa
14
2020

Życzenia

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia naszym Drogim Nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym. 
Każdego dnia z uśmiechem na twarzy, cierpliwością oraz spokojem ducha witacie nas w szkole oraz pokazujecie i uczycie jak przebrnąć przez tę przygodę zwaną życiem oraz jak wdrożyć się w realia świata osoby dorosłej. Bez Was żaden z uczniów nie byłby w stanie osiągnąć takiej wiedzy oraz zdolności do patrzenia w przyszłość. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za to, że zwłaszcza dzisiaj pomimo wyjątkowo ciężkich czasów w których przyszło nam żyć, dalej z poświęceniem dla naszego dobra wykonujecie pracę pedagogów i wychowawców.
Każdy wie, że nauczyciele z IV LO w Chorzowie są najlepsi!
Kochamy Was!

Z poważaniem 
Samorząd uczniowski

Grafika: Oliwia Kamińska

 

Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\