Witaj na stronie IV LO w Chorzowie!

lut
12
2020

VII Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa Towary liryczne Agnieszki Osieckiej

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

W środę 1 kwietnia 2020 roku w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się VII Wojewódzki Konkurs Sztuki Słowa Towary liryczne Agnieszki Osieckiej. Przedsięwzięcie jest imprezą cykliczną o zasięgu wojewódzkim, przeznaczoną dla uczniów szkół podstawowych (kl.V-VIII), ponadpodstawowych oraz  ponadgimnazjalnych, a także osób dorosłych województwa śląskiego. Uczestnicy prezentują utwory autorstwa Agnieszki Osieckiej w dwóch kategoriach: Recytacja i Piosenka. Zwycięzcy konkursu wezmą udział w Koncercie finałowym, który odbędzie się 16 kwietnia 2020r.  w Chorzowskim Centrum Kultury. Zgłoszenia prosimy nadesłać do 25 marca 2020r.

REGULAMIN KARTA ZGŁOSZEŃ

lut
10
2020

Akcja "Daj włos! Dziewczyny dla dziewczyn"

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

sty
31
2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

12 stycznia br. odbył się 28 Finał WOŚP, którego hasło w tym roku brzmiało:

"Wiatr w żagle". Kwestowaliśmy datki „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Wśród wolontariuszy znalazło się 31 uczniów naszego liceum:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliwia Kamińska, kl. IaP

Martyna Sikorska, kl. IaP

Jennifer Stawicka, kl. IaP

Emilia Liwowska, kl. IbG

Patrycja Dubas, kl. IbG

Aleksander Grzelak, kl. IbG

Julia Hamilka, IbP

Aleksandra Sojka, kl. IbP

Monika Skubała, kl. IbP

Weronika Rockstein, kl. IbP

Natalia Wal, kl. IcG

Zuzanna Kurzaj, kl. IcG

Wiktoria Kopiecka, kl. IcP

Martyna Kalbarczyk, kl. IcP

Karolina Wiśniewska, kl. IcP

Natalia Bromboszcz, kl. IcP

Przemysław Cierpica, kl. IcP

Wiktor Kaczor, kl. IcP

Angelika Czarnecka, kl. IdP

Emilia Mońka, kl. IIa

Nicola Rogaś, kl. IIa

Oliwia Handzlik, kl. IIa

Natalia Krysztofiak, kl. IIa

Adam Brudek, kl. IIb

Zuzanna Małek, kl.IIb

Joanna Zielińska, kl. IIc

Weronika Grochowska, kl. IIc

Kamila Gwara, kl. IIIa

Dominika Susek, kl. IIIa

Daria Chmiel, kl. IIIa

Aleksandra Majda, absolwentkaNasi wolontariusze kwestowali w chorzowskim sztabie WOŚP działającym przy Zespole Szkół Technicznych Nr 1 w Chorzowie – naszym wspólnym sukcesem było zebranie 60 497,59 zł.

 

Dziękujemy!

sty
20
2020

CURIErek 3 #6

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

sty
10
2020

CURIErek 3 #5

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

sty
09
2020

Regulamin rekrutacji Erasmus +

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

ERASMUS+ KA229

2019-1-PL01-KA229-065023

REGULAMIN REKRUTACJI

UCZESTNIKÓW PRZEDSIĘWZIĘCIA

pt. "Podstawy autonomii ucznia w myśleniu i działaniu",

realizowanego w ramach programu Erasmus+ w dniach od 23 do 29 lutego br.

w Gazipasa Alanya w Turcji

sty
09
2020

Erasmus + w IV Liceum Ogólnokształcącym

Wpisany przez Beata Wróblewska
PDFDrukujEmail

 

Od września br. chorzowskie liceum Curie realizuje dwuletni projekt współpracy europejskiej „Podstawy autonomii uczniów w myśleniu i działaniu” w ramach programu Erasmus+ wspólnie ze szkołami z Turcji, Włoch, Północnej Macedonii i Grecji. Głównym założeniem projektu jest budowanie świadomości i autonomii uczniów, poszerzanie ich kompetencji z zakresu współdziałania w grupie oraz rozwój kreatywności i kompetencji informatycznych. Projekt jest związany z przygotowaniem młodych ludzi do świadomego obywatelstwa, rozwijaniem umiejętności krytycznego myślenia, komunikacji i umiejętności społecznych uczniów, a także promowaniem wartości europejskich - tolerancji, szacunku i demokracji.

W dniach od 8 do 15 grudnia miała miejsce wizyta projektowa w Chorzowie. W trakcie wymiany skupiliśmy się na temacie imigracji oraz prawach człowieka. Uczniowie ze szkół partnerskich byli zakwaterowani w domach polskich uczniów. Program projektu był bardzo napięty, ale i tak uczniowie zagraniczni mieli okazję poznać polską kuchnię, zwyczaje, styl życia młodych ludzi. Dla naszych licealistów był to sprawdzian z gościnności i biegłości językowej.

W trakcie wizyty w Polsce uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich zostali zapoznani z polskim systemem edukacyjnym oraz zasadami funkcjonowania polskich placówek publicznych. Był to czas intensywnych działań projektowych, warsztatów, debat, a także zwiedzania, poznawania dziedzictwa kulturowego naszego regionu i kraju. Odwiedziliśmy Muzeum Śląskie w Katowicach, Nikiszowiec, chorzowski jarmark bożonarodzeniowy, a także „Wolkę”, miejsce spotkań chorzowskiej młodzieży. Zostaliśmy również przyjęci w Urzędzie Miasta przez Prezydenta Miasta ds. społecznych, Pana Wiesława Ciężkowskiego, gdzie zapoznano nas z historią Chorzowa, jego symbolami, zasadami funkcjonowania miasta. Odbyliśmy również całodzienną wycieczką do Krakowa, miasta wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, Katedrę oraz Podziemia Rynku. Ostatniego dnia cała grupa odwiedziła były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

Wszyscy, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie żywią przekonanie, że koniec wizyty w Polsce jest początkiem owocnej współpracy w ramach naszego projektu Erasmus+.

 


Partnerzy

 

 

 

Współpracują z nami

 

 

 

 

\