Jesteś tutaj:

Autor: BeataW

Dzień Postaci

Więcej o: Dzień Postaci

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piątek 18 listopada obchodziliśmy w Curie Dzień Postaci. Uczniowie wykazali się pomysłowością, o czym można się było przekonać w auli podczas dużej przerwy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Więcej „Dzień Postaci”

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia

17 listopada 2022 roku przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia. 

Z tej okazji gościliśmy w Curie p. Paulę Walicką z sekcji oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie, która przeprowadziła prelekcję na temat e-papierosów, skierowaną do uczniów klas pierwszych.

Więcej „Światowy Dzień Rzucania Palenia”
Więcej o:

W dniach 11-13.11.2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Dyktando co roku przyciąga tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy, bez względu na wiek. 

Więcej

Nauczyciel na medal

Więcej o: Nauczyciel na medal

Do plebiscytu Dziennika Zachodniego „Nauczyciel na medal” zostały przez czytelników wytypowane dwie nauczycielki naszej szkoły: p. prof Lucyna Dąbrowska i p. prof Agnieszka Pander. Również nasza szkoła została zgłoszona do grona szkół walczących o ten tytuł. Przypominamy, że p. prof. Agnieszka Pander została wyróżniona tym tytułem w ubiegłym roku szkolnym. Zachęcamy do głosowania.

Więcej „Nauczyciel na medal”

Wycieczka klasy 2 a

Więcej o: Wycieczka klasy 2 a

Dnia 27 października klasa 2a wybrała się wraz z wychowawczynią Marzeną Sopel oraz Panią Agnieszką Pander do Szczyrku w Beskidzie Śląskim. Podczas wycieczki zwiedziliśmy Sanktuarium św. Jakuba, obserwowaliśmy młodych skoczków narciarskich na skoczni szczyrkowskiej i górskim szlakiem dotarliśmy do Chaty Wuja Toma. Jesień w górach przywitała nas słoneczną pogodą, a Chata Wuja Toma ugościła pysznym jedzonkiem i szarlotką. Po posiłku i odpoczynku wyruszyliśmy szlakiem czerwonym w kierunku Klimczoka… Pogoda,góry i młodzież spisali się na medal.🥇

Więcej „Wycieczka klasy 2 a”

Wycieczka

Więcej o: Wycieczka

W dniu 3 listopada br. uczniowie klas 1c i 1d naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Opola. W trakcie wyjazdu mięliśmy okazję zwiedzić wspaniałe ZOO na malowniczej wyspie Bolko, zobaczyć piękną Starówkę i Opolską Wenecję, przejść się Aleją Gwiazd polskiej piosenki, a na koniec odwiedzić Muzeum Piosenki Polskiej, które było wspaniałą okazją do spotkania z polską piosenką od czasów powojennych, aż do współczesnych. No i na koniec mogliśmy poczuć się jak prawdziwe gwiazdy: wejść do Opolskiego Amfiteatru i wystąpić na scenie.:)

Więcej „Wycieczka”

Upoluj swoją książkę

Więcej o: Upoluj swoją książkę

Dołącz i zyskaj dostęp do 18 książek! Zupełnie za darmo!

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w projekcie „Upoluj swoją książkę”. Program jest realizowany w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej Czytaj PL, która ma charakter bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR. W tym roku fani literatury będą mogli pobrać za darmo aż 18 książek, które podbiły serca czytelników. Plakaty informacyjne dostępne są w szkole, a o szczegóły pytajcie w szkolnej bibliotece.

Do góry